Ćwiczenia na płaski brzuch dla mężczyzn – najlepsze ćwiczenia

Płaski, wyrzeźbiony brzuch to marzenie prawie każdego faceta. Pozbycie się oponki i odsłonięcie ukrytego pod nią kaloryfera nie jest jednak procesem łatwym i wymaga obok regularnych, odpowiednio dobranych ćwiczeń także zmiany nawyków żywieniowych. Aby osiągnąć cel, musimy zdawać sobie sprawę, że kaloryfer w 60% budujemy w kuchni, a w 40% w trakcie ćwiczeń. Wysiłek, jaki wkładamy w regularny trening, musi być wsparty odpowiednio zbilansowaną dietą. Inaczej wszystkie nasze starania pójdą na marne i nie przyniosą spodziewanych efektów.

Mięśnie brzucha- droga do sukcesu

Skupmy się na ćwiczeniach, jakie powinniśmy włączyć do naszego planu treningowego, aby wzmocnić mięśnie brzucha. Ich dobór wcale nie jest prosty. Wbrew pozorom wykonywanie niezliczonej ilości tzw. „brzuszków” nie jest najlepszą drogą do osiągnięcia sukcesu. Niezwykle istotna jest konsekwencja i regularne wykonywanie treningu.

Dobrze ułożony plan treningowy powinien składać się, oprócz ćwiczeń izolowanych, również z aktywności aerobowej i interwałowej, które przyspieszą nasz metabolizm a tym samym spalanie tkanki tłuszczowej. Poniżej przedstawiamy 5 najlepszych ćwiczeń na mięśnie brzucha.

Najlepsze ćwiczenia na brzuch

1. Deska- przyjmij pozycję, jakbyś chciał wykonać „pompkę po czym oprzyj cały tułów nie na dłoniach a na łokciach. To tzw. deska. Utrzymuj tę pozycję. Zacznij od 30 sekund przez pierwsze trzy sesje treningowe. Następnie zwiększaj czas utrzymywania deski.

2. Crunch– W leżeniu na plecach unieś nogi do góry i ugnij kolana pod kątem prostym. Spleć stopy. Dłonie spleć na klatce piersiowej. Unoś tułów do góry do momentu uniesienia barków. Odcinek lędźwiowy kręgosłupa nie może odrywać się od ziemi. Zrób 10 w serii.

3. Scyzoryk- Połóż się na plecach. Ręce leżą na podłożu za głową. Nogi unoś do kąta ok. 90 stopni nad podłoże równocześnie z uniesieniem nóg unoś tułów do góry wyciągając obie ręce w kierunku stóp, a następnie wróć do pozycji leżenia na plecach. W jednej serii zrób 20 powtórzeń.

4. Podciąganie nóg w zwisie na drążku z rotacją- w zwisie na drążku podciągaj nogi ugięte w kolanach w kierunku klatki piersiowej, po czym skieruj je na prawą stronę. Opuść nogi, następnie podciągnij je w ten sam sposób wykonując rotację na lewo. 10 powtórzeń w serii.

5. Wspinaczka w poziomie- przyjmij pozycję jak do pompek. Uginając raz prawą raz lewą nogę, podciągnij kolano do klatki piersiowej. Po 20 powtórzeń na nogę.

Pamiętajmy  o czym wspomnieliśmy na początku. Ćwiczenia, bez doboru odpowiedniej diety, pójdą na marne a brak efektów, szybko przeradza się w zniechęcenie. Pamiętajmy aby w naszym planie treningowym obok ćwiczeń rozwijających mięśnie brzucha znalazły się także ćwiczenia aerobowe i interwałowe, które pozwolą te mięśnie odsłonić. Droga do sukcesu to połączenie diety i regularnych ćwiczeń.

Poprzedni artykułJak szybko schudnąć 5, 10 lub 20 kg?
Następny artykułJak przyspieszyć metabolizm?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj