Jak szybko schudnąć 5, 10 lub 20 kg?

Są sytuacje, gdy szczególnie zależy nam na szybkiej utracie wagi. Oczywiście wskazany jest zdrowy tryb życia, na który składa się zbilansowana dieta połączona z aktywnością fizyczną. Jednak czasem np. przed ważnym wydarzeniem życiowym, przed ślubem czy przed wyjazdem na wakacje chcemy zrzucić 5, 10 a nawet 20 kg. Okazuje się, że są sposoby, by w krótkim czasie waga spadła – podpowiadamy jakie!

Co jeść, by schudnąć?

Pierwszym składnikiem, na który trzeba zwrócić szczególna uwagę podczas odchudzania jest białko. To właśnie białko odpowiedzialne jest za szybką utratę masy. Spowodowane jest to jego niezwykłymi właściwościami. Białko jest przede wszystkim dłużej trawione, niż np węglowodany. To właśnie białko ma wpływ na wzrost termogenezy, dzięki czemu procesy związane z metabolizmem przechodzą szybciej. Produkty, które je zawierają są syte i dzięki temu nie ma pokus związanych z wieczornym podjadaniem, które może skutecznie zniszczyć wypracowane efekty danej diety. Chcąc schudnąć w pierwszej kolejności należy codzienną dietę wzbogacić o jajka, chude mięso (drób), czy ryby a także chudy nabiał.

Zwróć uwagę na błonnik!

Jednym ze składników, o którym nie można zapomnieć podczas procesu odchudzania jest błonnik. Nie tylko wspomaga regularne wypróżnianie się oraz przyspiesza procesy metaboliczne, ale także pozwala eliminować niezdrowy cholesterol. Istotne jest także to, że błonnik już w momencie gdy znajdzie się w żołądku pochłania wodę. Tym samym zwiększa swoją objętość i powoduje uczucie sytości. Najlepszymi produktami, które są bogate nie tylko w błonnik, ale i w białko są warzywa strączkowe, takie jak: fasola, soczewica, groch a także kasze. Błonnik znajduje się także w innych owocach i warzywach, których zaletami jest także niski indeks glikemiczny.

Pamiętaj o wodzie!

Każda dieta powinna być uzupełniana o wodę i to w dużych ilościach. Picie jej najlepiej jest rozpocząć jeszcze przed zjedzeniem pierwszego posiłku. Woda sprawi, że szybciej poczujemy sytość i tym samym zjemy mniej. Ważne jest także to, że paradoksalnie przyjmowanie wody pozwala na usunięcie nagromadzonej wody z organizmu. Także podczas odchudzania powinno być wypijane minimum 2,5 litra dziennie.

Poprzedni artykułDieta pudełkowa, czy warto?
Następny artykułĆwiczenia na płaski brzuch dla mężczyzn – najlepsze ćwiczenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj