Dlaczego nie chudnę na diecie keto?

Dieta ketogeniczna jest jedną z najbardziej efektywnych diet odchudzających. Ograniczenie węglowodanów wywołuje natychmiastową reakcję organizmu, który oszołomiony brakiem łatwo trawionego paliwa w postaci węglowodanów, zabiera się za spalanie rezerw własnej tkanki tłuszczowej. Będąc na diecie ketogennej zazwyczaj chudniemy w bardzo szybkim tempie, mimo że jemy do syta. Brak efektów odchudzających na diecie ketogenicznej zazwyczaj oznacza, że robimy coś źle.

Jak uniknąć błędów na diecie keto?

Błędy podczas stosowania diety ketogenicznej, biorą się zazwyczaj z braku wiedzy. Bardzo często do przejścia na dietę keto przechodzą osoby, którym zależy wyłącznie na schudnięciu w szybkim tempie, nieposiadające informacji o tym, co jest bezwzględnie zakazane przy odżywianiu się w myśl zasad diety ketogenicznej. Przed zmianą swojego sposobu odżywiania się, warto zgromadzić potrzebną wiedzę, przeczytać książkę, lub przeglądać wpisy na blogu o diecie ketogennej, dieta-ketogeniczna.com, dzięki której dowiesz się więcej na temat ketozy i diety ketogenicznej. Mając potrzebną wiedzę, można śmiało przystąpić do zmiany swojego życia, najlepiej zacząć od wyrzucenia z kuchennych szafek wszystkiego, co nie jest dozwolone.

Dlaczego nie chudniemy na keto, wszystko o deficycie kalorycznym

Najczęstszym powodem braku efektów odchudzających na diecie ketogenicznej, jest brak choćby minimalnego deficytu kalorycznego. W momencie, gdy zjadamy więcej kalorii, niż jest to potrzebne do zachowania zdrowia i energii, kalorie te odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej. Bez obcięcia liczby zjadanych kalorii lekko poniżej naszego zapotrzebowania, nie schudniemy nawet mimo ketozy. Najprostszym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem jest obliczenie swojego zapotrzebowania, przy wzięciu pod uwagę pracy, czy codziennej aktywności fizycznej. Znając już nasze zapotrzebowanie, warto odjąć od niego przynajmniej 200 kalorii.

Ukryte węglowodany w produktach spożywczych

Kolejnym powodem, przez który nie chudniemy na keto, są węglowodany ukryte w wielu produktach spożywczych. Węglowodany proste znaleźć można w różnego rodzaju gotowych sosach, ketchupie, przecierze pomidorowym, a nawet w majonezie! Jak uniknąć takich wpadek, które nie pozwalają nam wejść w ketozę? Za każdym razem, gdy przymierzamy się do zakupu jakiegoś przetworzonego produktu ze sklepowej półki, warto uważnie przeczytać skład i wyłapać, czy na liście nie widnieje zbyt duża ilość węglowodanów.

Jedno małe piwko nie zaszkodzi? Alkohol na diecie keto

Jak to jest z alkoholem na diecie ketogenicznej? Czy jest on dozwolony, czy zakazany, a jeśli dozwolony to w jakich ilościach i jaki jego rodzaj? Osoby, które mają słabość do wieczornego drinka, powinny uważać. Alkohol to nie tylko źródło pustych kalorii, ale bardzo często też wysokiej ilości węglowodanów, zaburzających wejście w ketozę! Czy to oznacza całkowitą rezygnację z napojów z procentami? Jeśli naprawdę lubisz lekki szmerek w głowie po wypiciu czegoś mocniejszego, od czasu do czasu możesz pozwolić sobie na niewielką ilość alkoholu, jednak w żadnym wypadku nie może to być piwo. Dozwolonym alkoholem na diecie ketogenicznej jest whisky, wódka, brandy, gin lub czerwone wytrawne wino. Podczas okresu adaptacji najlepiej jednak nie pić wcale.

Nie chudniemy mimo diety keto – pora na ruch

Co jeszcze nie pozwala nam schudnąć na diecie ketogenicznej? Brak aktywności fizycznej i siedzący tryb życia. Brak ruchu jest tak samo groźny dla zdrowia, jak wypalanie paczki papierosów dziennie! Kiedy się nie ruszamy, stopniowo tracimy sprawność i zdrowie. Ruch do naszego życia warto wprowadzać stopniowo, zwłaszcza jeśli nie mamy wcale kondycji. Najlepiej zacząć od spacerów w umiarkowanym tempie, potem warto znaleźć sport, który sprawia nam najwięcej przyjemności.

Poprzedni artykułOdżywki białkowe – jak wybrać najlepszą z nich?
Następny artykułFakty i mity na temat diety pudełkowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj