Jaki orbitrek wybrać do domu?

Coraz więcej osób decyduje się stworzenie w swoim domu własnej domowej siłowni. Nie jest to wcale skomplikowane. Przede wszystkim dlatego, iż sprzęt do treningu jest dziś powszechnie dostępny, a i ceny są atrakcyjne. Wśród sprzętów, które cieszą się dużą popularnością wymienić można choćby bieżnię czy rower stacjonarny. Bardzo dużą popularnością cieszą się również orbitreki.

Wszechstronne urządzenie

Orbitreki w przeciwieństwie do bieżni czy roweru stacjonarnego to dużo bardziej uniwersalne urządzenia. Pozwalają na ćwiczenie więcej partii mięśni. Podczas treningu na orbitreku ćwiczeniom poddawane są nie tylko nogi, ale także inne partie ciała. Urządzenie to pozwala nie tylko na wzmocnienie mięśni nóg, ale również na wzmocnienie mięśni pośladków czy brzucha. Dlatego też orbitreki wykorzystywane są zarówno przez osoby, które chcą schudnąć, jak i przez te, którym zależy na wzmocnieniu wytrzymałości.

Rodzaje orbitreka

Na rynku dostępne są głównie trzy modele tego urządzenia. Mowa tu o orbitrekach mechanicznych, magnetycznych oraz elektromagnetycznych. Orbitrek mechaniczny należy do tych najtańszych. Minusem tego modelu jest jednak fakt, iż jest to urządzenie dość głośne podczas pracy. W przypadku orbitreka mechanicznego opór regulowany jest ręcznie. Praca samego urządzenia bazuje na pasku klinowym. Oznacza to, że co jakiś czas będzie konieczność jego wymiany. Zdecydowanie nowocześniejszym modelem jest orbitrek magnetyczny. Cechuje się on magnetycznym systemem hamowania. Urządzenie pracuje zdecydowanie ciszej. Jest tak przede wszystkim dlatego, iż pasek klinowy zastąpiony został przez specjalne magnesy. Orbitreki magnetyczny wyposażone są także w elektryczny panel sterowania. Najnowocześniejszym rozwiązaniem jest orbitrek elektromagnetyczny. Urządzenie wyposażone jest w silnik elektryczny i cechuje się bardzo cichą pracą. Ze wszystkich modeli to właśnie orbitrek pozwala na jak najprecyzyjniejsze ustawienie parametrów treningu.

Wybór orbitreka

Jak już wspomniano, na rynku jest szeroki dostęp do tego typu urządzeń. Można się o tym przekonać choćby na stronie https://www.pricelesso.pl/fitness/sprzet-fitness/orbitrek,list.html. Wybór konkretnego urządzenia podyktowany powinien być własnymi potrzebami i oczekiwaniami. Oczywiście uwagę zwrócić należy także na samo wykonanie urządzenia. Nie można zapominać także o budżecie. Dlatego dobrym rozwiązaniem może być zakup urządzenia właśnie na portalu Pricelesso.pl, który daje możliwość negocjacji ceny oraz możliwość zapytania o konkretny rodzaj sprzętu.

Poprzedni artykułDlaczego codzienna aktywność fizyczna jest taka ważna?
Następny artykułĆwiczenia na zdrowe i proste plecy w domu. Wzmacniające i rozluźniające kręgosłup piersiowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj