Ćwiczenia na uda, brzuch i pośladki dla kobiet w domu

Każda kobieta pragnie mieć piękne i jędrne ciało. Aby osiągnąć ten cel nie trzeba wydawać fortuny na karnet na siłownię. Wystarczy zacząć od prostych ćwiczeń w domu na poszczególne partie mięśni a już wkrótce będą zauważalne efekty.

Ćwiczenia na brzuch

Najbardziej popularnymi ćwiczeniami na brzuch są brzuszki. Należy pamiętać jednak aby wykonywać je poprawnie, gdyż te nieprawidłowe ruchy mogą znacznie obciążyć kręgosłup. Ważne aby odcinek lędźwiowy dotykał podłoża. Mocne spięcie brzucha i unosimy łopatki kilka centymetrów nad ziemię. Innym rodzaj tego ćwiczenia to brzuszki skośne, które analogicznie angażują do pracy mięśnie skośne brzucha. Zaczynamy od pozycji wyjściowej takiej jak w przypadku brzuszków tradycyjnych. Unosimy jednak tylko jedną łopatkę, ciągnąć ją do przeciwległego kolana. Chcąc uzyskać większy efekt- można jednocześnie unosić nogę w kierunku podążającego łokcia. Kolejnym niezwykle skutecznym ćwiczeniem jest plank (tzw. deska). Polega ono na ułożeniu ciała w prostej linii opierając się na łokciach i palcach stóp a następnie utrzymanie tej pozycji w jak najdłuższym czasie.

Ćwiczenia na uda

Podstawowym ćwiczeniem na uda są niewątpliwie przysiady. Wykonując je stopy powinny przylegać do podłoża a kolana nie mogą wychodzić za linię stóp. Chcąc angażować różne partie mięśniowe ud możemy zwiększać lub zmniejszać rozstawienie nóg. Dodatkowym urozmaiceniem będzie unoszenie kolan przy wyjściu z przysiadu. Wykroki w bok skutecznie pozbędą się niechcianej tkanki tłuszczowej z problematycznych miejsc- boczków. Warto zaopatrzyć się w gumy oporowe, które zwiększa wysiłek podczas ćwiczeń.

Ćwiczenia na pośladki

Przysiady poza mięśniami ud angażują również do pracy pośladki. Wypychanie nóg w podporze sprawi, że pośladki będą piękne, krągłe i bez cellulitu. Będąc w klęku podpartym unoś na zmianę jedną z nóg do góry. W tym ćwiczeniu również doskonale sprawdzą się gumy oporowe lub obciążniki do nóg.

Chcąc wypracować mięśnie najważniejsza jest systematyczność. Przed rozpoczęciem wysiłku fizycznego trzeba przeprowadzić rozgrzewkę. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko wystąpienia kontuzji. Natomiast po zakończonym treningu należy dokładnie się rozciągnąć- zapobiegnie to nieprzyjemnym zakwasom.

Poprzedni artykułJak przyspieszyć metabolizm?
Następny artykułĆwiczenia na triceps w domu i na siłowni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj