Jak szybko przytyć? Jak przybrać na masie?

Problemy z przybraniem na wadze zdarzają się znacznie rzadziej, niż te związane z jej utratą. Konieczność przybrania dodatkowych kilogramów często pojawia się w przypadku pojawienia się niedowagi. Jeżeli jest ona znaczna, warto zapoznać się z opinią dietetyka, a także wykonać badania ogólne w celu wykluczenia chorób mogących nieść za sobą takie konsekwencje. Odpowiednia waga ma znaczący wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, dlatego też nie może być ani za wysoka ani za niska. Nieodpowiednia waga może mieć wpływ na zaburzenia hormonalne, a także znaczne obniżenie odporności.

Co jeść aby przytyć?

Bardzo ważna w przybieraniu na wadze jest systematyczność. Należy do organizmu dostarczać odpowiednio wysoką liczbę kalorii w równych odstępach czasowych, najczęściej jest to pięć posiłków dziennie, w odstępach co dwie godziny. Cała dieta powinna być odpowiednio zrównoważona. W takiej diecie na śniadanie zaleca się spożywać posiłek bogaty w białko, które znaleźć można na przykład w chudym mięsie, jogurcie, wędlinach czy mleku. Aby dieta powodowała przybranie masy ciała, bardzo ważne jest pilnowanie, aby była bogata w węglowodany złożone. Najczęściej spotykane są one w kaszach, pieczywie pełnoziarnistym czy brązowym ryżu.

Dieta powinna być odpowiednio dostosowana do trybu życia. Aby przytyć, należy spożywać odpowiednio wyższą liczbę kalorii, niż wynosi zapotrzebowanie kaloryczne organizmu. Tylko nadwyżka kaloryczna i odpowiednie składniki w niej zawarte mogą spowodować, iż dieta będzie powodowała przybranie masy ciała.

Czego unikać w diecie na budowę masy ciała

Zaleca się, aby w tego typu diecie, tak samo jak w przypadku diety ukierunkowanej na utratę masy ciała, wyeliminować dania typu fast food. Tego typu posiłki są szkodliwe dla zdrowia i powodują jedynie odkładanie się zbędnego tłuszczu, które nie jest zdrowy nawet dla osób z niedowagą. Ważne jest także, aby podczas stosowania diety znacznie ograniczyć spożywanie używek, szczególnie kawy i papierosów, ponieważ przyspieszają one procesy przemiany materii i wypłukują z organizmu niezbędne składniki mineralne i witaminy.

Poprzedni artykułĆwiczenia na boczki dla początkujących
Następny artykułDieta na redukcję tłuszczu – dieta odchudzająca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj