Białko Olimp – wsparcie dla sportowców wszelkich dyscyplin

Ciężko ćwiczysz, aby osiągnąć jak najlepsze efekty treningowe i wyniki sportowe? Niezależnie od dyscypliny, musisz zadbać o swoje mięśnie – ich regenerację i wzmocnienie. Koniecznością jest dostarczanie białka. Pojawia się jednak pytanie – skąd czerpać proteiny w okresie zwiększonego zapotrzebowania? Z pomocą przychodzą odżywki białkowe.

Białko jest makroskładnikiem niezbędnym w diecie każdego sportowca. Uprawiana dyscyplina nie ma tutaj znaczenia, bo w każdym sporcie istotną rolę odgrywają silne mięśnie oraz podczas jakiejkolwiek intensywnej aktywności dochodzi do zwiększonego zużycia białek ustrojowych.

Niedostateczna ilość białka w diecie sportowca – skutki

Jeżeli sportowiec nie dostarcza organizmowi odpowiedniej ilości białka, wówczas w jego organizmie dochodzi do:

  • powstawania mikrouszkodzeń mięśni – podczas treningu
  • nasilenia procesów katabolicznych – po treningu

W obu przypadkach niedostateczna ilość białka w organizmie przyczynia się do zahamowania wzrostu i rozbudowy masy mięśniowej, a także może zatrzymać postępy treningowe, sprzyjać przemęczeniu i kontuzjom.

Zapewnij mięśniom odpowiednią ilość białka

Organizm człowieka wykazuje zdolność przyswajania ok. 50 g białka w ciągu 3 godzin. Dlatego zaleca się, aby proteiny dostarczać nie jednorazowo, a w kilku dziennych porcjach.

Skąd jednak wiedzieć, ile białka potrzebuje sportowiec? Na przestrzeni lat informacje dotyczące średniego zapotrzebowania na proteiny ulegały zmianie. Obecnie przyjmuje się, że najbardziej optymalną wartością jest 1,2-1,4 g na każdy kilogram masy ciała.

Dieta to podstawa

W pierwszej kolejności należy dążyć do tego, aby białko pozyskiwać z pożywienia. Bogatym jego źródłem są m.in. drób (szczególnie filet z kurczaka), wołowina, białko jajka, twaróg, jogurt – najlepiej grecki.

Wsparcie odżywek białkowych

Pokrycie 100% zapotrzebowania na białko wyłącznie z diety oznacza konieczność spożycia ogromnych ilości mięsa lub jeszcze większej ilości innych produktów spożywczych. Stanowiłoby to nadmierne obciążenie żołądka poprzez spożycie „stałego” pokarmu. Dlatego wsparciem sportowców okazują się odżywki białkowe, które – poprzez płynną formę – pomagają w uzupełnieniu zapotrzebowania na proteiny.

Dużą popularnością cieszy się Białko Olimp (https://www.olimp-nutrition.pl/18-odzywki-bialkowe) – seria odżywek białkowych dedykowana sportowcom niezależnie od uprawianej dyscypliny. W ofercie dostępne są m.in.:

  • izolaty białka
  • koncentraty białka serwatkowego
  • odżywki kazeinowe

Wszystkie wyróżnia obecność wysokiej jakości białka, które wspiera proces budowy i rozwoju suchej masy mięśniowej oraz wspomaga regenerację potreningową.

Producent przygotował także odżywki białkowe zawierające proteiny pochodzące z różnych źródeł. Przykładem może być odżywka Olimp Mega Strong Protein, która dostarcza m.in. kazeinę micelarną, koncentrat białek serwatkowych, hydrolizat białek serwatkowych – dla lepszego i efektywniejszego wykorzystania przez mięśnie.

Jeżeli chcesz zapewnić swoim mięśniom warunki do rozwoju, uzupełnij codzienną dietę o odżywki białkowe. Pochodzące od sprawdzonych producentów to gwarancja szybszych efektów treningowych.

Poprzedni artykułMasaż mięśni po intensywnym treningu – jak go zrobić samemu
Następny artykułJak szybko schudnąć 5-10 kg bez treningów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj