Jak odpowiedzialnie obstawiać zakłady sportowe?

Zakłady sportowe cieszą się w naszym kraju dużą popularnością, zarówno wśród miłośników piłki nożnej, jak i innych, również niszowych dyscyplin sportowych. To całkowicie zrozumiałe – dostępne są obecnie przez Internet, dają możliwość zdobycia sporej wygranej, a same śledzenie rozgrywek sportowych jest dzięki nim bardziej emocjonujące. Pamiętajmy jednak, że miłośnicy zakładów narażeni są na uzależnienia od gry oraz na ryzyko sporych strat. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób grać odpowiedzialnie.

Tylko u legalnego bukmachera

Jeśli bierzesz udział w zakładach sportowych, koniecznie wybieraj legalnie działające firmy bukmacherskie, które posiadają pozwolenia na prowadzenie działalności i odprowadzają podatki w naszym kraju. Dzięki temu będziesz miał pewność, że grasz zgodnie z prawem, a twoje interesy są chronione. W jaki sposób sprawdzić, czy dany bukmacher jest legalny? Zazwyczaj znajdziesz informację o tym na stronie internetowej bukmachera. Lista legalnie działających zakładów sportowych dostępna jest również na stronie Ministerstwa Finansów.

Jak bezpiecznie obstawiać zakłady sportowe?

Jeśli zależy ci na tym, by zakłady sportowe były bezpieczną rozrywką, powinieneś pamiętać o kilku prostych zasadach. Nie korzystaj z nich, jeśli masz problemy, jesteś smutny lub wzburzony. Podobnie, nie powinieneś również wykorzystywać ich jako sposób na świętowanie czegoś. Jednym słowem – gra w emocjach nie sprzyja odpowiedzialnemu obstawianiu. Nigdy nie wydawaj wszystkich swoich pieniędzy na grę oraz pamiętaj o tym, żeby pod żadnym pozorem nie pożyczać dodatkowej gotówki na ten cel. Zadbaj o to, by udział w zakładach sportowych był wyłącznie formą rozrywki.

Rozwiązania, które służą odpowiedzialnej grze

Warto wspomnieć, że wielu legalnie działających bukmacherów dba o to, by ich klienci grali w sposób odpowiedzialny i udostępniają narzędzia sprzyjające samokontroli. Przykładem takiej marki jest eWinner. Ten bukmacher zadbał o to, by na jego stronie internetowej oraz w aplikacji mobilnej była możliwość ustawienia limitów. Gracz może ograniczyć czas gry lub wysokość kwoty, którą może przeznaczyć na obstawianie zakładów. To spora pomoc dla osób, które chcą grać świadomie.

Kontrolne pytania, które warto sobie zadawać

Jeśli jesteś graczem, który często obstawia zakłady sportowe i obawiasz się, że zaczynasz zachowywać się ryzykownie, warto od czasu do czasu odbyć ze sobą szczerą rozmowę. Wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań, by upewnić się, że zachowujesz się odpowiedzialnie. Zastanów się więc, czy przeznaczasz na zakłady zbyt dużo pieniędzy, czy zdarza ci się zostawać bez grosza, traktujesz zakłady jako stałe źródło dochodu. Upewnij się, że bliskie osoby nie sygnalizują ci problemu z twoim graniem. Pomyśl również o tym, czy odczuwasz silny przymus gry. Jeśli tak, warto na jakiś czas zawiesić swoje konta u bukmacherów.

Podsumowując, w legalnych zakładach sportowych nie ma nic złego i mogą być one naprawdę dobrą rozrywką dla miłośników sportu. Warto jednak pamiętać o zasadach odpowiedzialnego grania i dbać o swoje bezpieczeństwo.

Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia.

Ewinner Sp. z o.o posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017

Poprzedni artykułNiskokaloryczne przekąski – co jeść w ciągu dnia bez obaw o dodatkowe kilogramy
Następny artykułDomowy trening z taśmami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj