Jak trenować z drążkiem do ćwiczeń?

Szukasz skutecznego sposobu, by zadbać o formę? Spróbuj zatem ćwiczeń z wykorzystaniem drążka do podciągania. To proste narzędzie, które umożliwia stymulowanie górnych partii mięśni. Nie wymaga dużych nakładów finansowych i zajmuje niewiele miejsca. Dowiedz się, jak możesz trenować z drążkiem do podciągania.

Jaki drążek do podciągania – stacjonarny czy montowany na ścianę?

Na rynku można znaleźć różne rodzaje drążków do ćwiczeń. Wśród najpopularniejszych znajdują się:

  • do montażu ściennego lub sufitowego – to idealna propozycja dla osób, które chcą trenować podciąganie się i dysponują ograniczoną przestrzenią. Ich montaż jednak wymaga wykonania nawierceń w powierzchni;
  • stacjonarne – za jego pomocą możliwe jest wykonanie treningów nie tylko poprzez podciąganie, ale również w formie dipów. Nie wymaga ingerencji w powierzchnie ścian czy sufitu, dzięki czemu jest to dobry wybór dla osób np. wynajmujących mieszkanie. To także świetna opcja dla tych, którzy mogą poświęcić trochę miejsca na sprzęt.

Przed wyborem drążka do podciągania należy zatem zastanowić się, w jaki sposób będzie on wykorzystywany oraz jaką przestrzenią dysponujesz. W ten sposób zamówisz model idealnie dopasowany do swoich potrzeb.

Drążek do podciągania – jak można na nim ćwiczyć?

Ścienny lub sufitowy montaż drążka do ćwiczeń pozwala na wykonanie treningów pobudzających górne partie mięśni. Dzięki nim możliwa jest zarówno rzeźba, jak i praca nad siłą czy wytrzymałością. Wśród najpopularniejszych aktywności z wykorzystaniem drążka do podciągania można wymienić:

  • podciąganie podchwytem szerokości barków – podczas takiego treningu są stymulowane mięśnie grzbietu, brzucha, ale także pośladkowe. Najlepiej sprawdza się, gdy chcesz wzmocnić bicepsy;
  • podciąganie nachwytem szerokości barków – w tym przypadku pracują podobne partie mięśni jak w podchwycie, ale najbardziej stymulowane są mięśnie grzbietu;
  • aktywny zwis – polega on na utrzymaniu masy ciała za pomocą rąk.

To kilka podstawowych ćwiczeń, od których warto rozpocząć trening z drążkiem do podciągania.

Jakie ćwiczenia na stacjonarnym drążku do podciągania?

W przypadku wyboru stacjonarnego drążka do podciągania można wykonywać również inne treningi, takie jak dipy czy pompki na poręczach. Choć zajmuje on więcej miejsca niż ten montowany na ścianie, to można do niego wybrać również inne rodzaje wyposażenia. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane dla osób, które chcą kompleksowo wyposażyć swoją siłownię. Stacjonarny drążek do podciągania to uniwersalny sprzęt treningowy.

Poprzedni artykułBiałko na masę – jak należy stosować?
Następny artykułJak przyspieszyć metabolizm?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj