Domowy trening z taśmami

Klimat siłowni nie jest dla Ciebie i chcesz zacząć trenować w domu? Albo ciągle jesteś w ruchu i brakuje ci czasu na ćwiczenia, którymi poprawisz sylwetkę? Sprawdź nasze propozycje ćwiczeń, które szybko możesz zrobić w każdym miejscu, wystarczy że masz taśmy treningowe.

Dla wielu osób trening w domu jest o wiele bardziej odpowiedni, ponieważ mogą go zrobić w każdej wolnej chwili, a z odrobiną wiedzy możemy wykonać wiele nawet skomplikowanych ćwiczeń. Wykorzystując taśmy z powodzeniem możemy wykonać trening siłowy całego ciała, wzmacniający, stabilizujący czy rozciągający.

Przed rozpoczęciem wykonywania jakichkolwiek ćwiczeń musimy mieć w głowie to, że najważniejsze jest poprawne technika. W ten sposób unikniemy ewentualnych kontuzji i zwiększymy efektywność naszego treningu.

Ćwiczenia z gumami oporowymi

Aby rozpocząć trening, potrzebujesz maty treningowej oraz taśm fitness, które w swojej ofercie ma m.in. sklep sportservice.pl. Dostępne są w różnych wersjach, więc każdy dopasuje obciążenie i rozmiar indywidualnie do siebie oraz wykonywanych ćwiczeń. Grubsze taśmy o większym obciążeniu możemy wykorzystać do ćwiczenia dużych partii mięśniowych np. pleców przy wiosłowaniu. Lżejsze taśmy będą bardziej odpowiednie do trenowania mniejszych mięśni i poprawy mobilności.

Bardzo ważnym, a często pomijanym treningiem jest ćwiczenie stabilizacji centralnej ciała. W skrócie jest to poprawa funkcjonowania mięśni głębokich, które są schowane głębiej, pod mięśniami widocznymi. Do mięśni głębokich zaliczamy mięsień wielodzielny, przeponę oraz mięśnie dna miednicy.

Mięśnie głębokie powinnyśmy trenować osobno, ponieważ dosyć szybko się męczą. Na taki trening warto poświęcić do 45 minut. W tym czasie możemy wykonać planki z wykorzystaniem taśm, mosty biodrowe oraz różne ćwiczenia na piłce i berecie. Ćwiczenia musimy wykonywać wolno i dokładnie. Koniecznie musimy zadbać o poprawną technikę, więc warto pierwsze treningi wykonywać z wykorzystaniem samej masy ciała, a później urozmaicając je dodatkowo taśmami.

Ćwiczenia mobilności z taśmami

Kolejnym krokiem w celu poprawy naszej ogólnej sprawności, powinna być poprawa mobilności. W takim treningu wspaniale sprawdzą się własnie taśmy treningowe, które wspomogą rozwinąć nasz zakres ruchu w stawach, na przykład podczas przysiadów.

Planów treningowych, ćwiczeń i sposobów na poprawę sylwetki oraz swojego zdrowia jest bardzo dużo. Dlatego warto się tym zainteresować, tym bardziej, że nie potrzeba wiele by osiągnąć zaskakujące efekty.

Poprzedni artykułJak odpowiedzialnie obstawiać zakłady sportowe?
Następny artykułJak zapewnić sobie komfortowy sen pod namiotem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj