Ćwiczenia na boczki dla początkujących

Poniżej przedstawione ćwiczenia na boczki pozwolą nie tylko pozbyć się fałdek, wysmuklić talię i biodra, ale również wzmocnią mięśnie brzucha czy nawet pozwolą na prawidłowe działanie kręgosłupa i podkręcą metabolizm. Najlepiej wykonywać je w dość szybkim tempie na płaskiej powierzchni, co sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej.

Nożyce

Należy położyć się na macie do ćwiczeń, unieść nogi ponad podłoże pod kątem plus minus 30-40 stopni i wymachiwać naprzemiennie nogami w górę i w dół. Nogi nie mogą dotykać podłogi i muszą być cały czas wyprostowane. Drugi wariant tego ćwiczenia zakłada wymachy w kierunku poziomym, również z wyprostowanymi nogami. Ćwiczenie należy wykonać w 2 seriach po 10 powtórzeń na nogę.

Deska bokiem

Należy położyć się na boku, podeprzeć przedramieniem, nie kładąc bioder na podłogę, lecz trzymając je w powietrzu. Ramię powinno być ugięte pod kątem 90 stopni, a górna część działa prostopadła do podłoża, plecy proste. Stopy trzymać złączone i wyprostowane, w jednej linii z całym ciałem. Wzrok należy skierować prosto przed siebie, a mięśnie napiąć. Na początek wytrzymać 20 sekund i stopniowo zwiększać czas.

Wypady do boku

Należy stanąć prosto w niewielkim rozkroku, po czym zrobić wypad jedną z nóg do boku, trzymając ręce na biodrach. Kolano tej nogi powinno się znaleźć plus minus nad stawem skokowym. Druga noga natomiast musi być prosta w kolanie. Niższe zejście oznacza w tym przypadku większą skuteczność. Po powrocie do pozycji wyjściowej, powtarzać na przemian w 3 seriach po 8 powtórzeń.

Russian twist – ćwiczenie z piłką

Należy usiąść na macie do ćwiczeń i zgiąć nogi w kolanach. Stopy trzymać złączone przez cały czas na podłodze, a plecy delikatnie odchylić do tyłu, po czym wziąć piłkę w dłonie i naprzemiennie przenosić ją w kierunku parkietu z prawej strony na lewą.  Wzrok powinien być skupiony na piłce, należy również pamiętać o prostych plecach i równoczesnych skrętach całego ciała. Ćwiczenie powtórzyć w 3 seriach po 10 powtórzeń na każdą stronę.

Poprzedni artykułJak szybko schudnąć z ud, brzucha lub z biustu?
Następny artykułJak szybko przytyć? Jak przybrać na masie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj