Odżywki białkowe – jak wybrać najlepszą z nich?

Wyczerpujące treningi na siłowni to jeden warunków, jaki należy spełnić, aby znaleźć się na dobrej drodze do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Równie istotną sprawą jest odpowiednio zbilansowana dieta, w której istotne wsparcie mogą stanowić odżywki białkowe, ponieważ dzięki nim jesteśmy w stanie uzupełnić niedobory protein podczas codziennych posiłków.

Koncentrat białka serwatkowego jest najpopularniejszy

Największą popularnością, jeśli chodzi o odżywki białkowe, cieszy się koncentrat białka serwatkowego z zawartością około 70-80% protein. Warto zauważyć, że to rewelacyjne źródło pełnowartościowego białka zwierzęcego, które charakteryzuje się niezwykle szerokim profilem aminokwasowym, a ten jest niezbędny do skutecznej budowy włókien mięśniowych. Nie ulega wątpliwości, że koncentrat białka serwatkowego zawdzięcza swoją popularność również cenie, ponieważ koszt 700 gramowego opakowania odżywki białkowej potrafi wynieść zaledwie 25-30 złotych.

Wyższą zawartość białka gwarantują izolat i hydrolizat

Do grona bardziej zaawansowanych form odżywek białkowych należy zaliczyć przede wszystkim izolat oraz hydrolizat, w których wypadku zawartość białka jest jeszcze wyższa, co idzie w parze z ceną produktu. Łatwo domyślić się, że stosowanie izolatu bądź hydrolizatu może stanowić skuteczniejsze wsparcie w zakresie budowy czystej masy mięśniowej, a także potrafi przyspieszyć potreningową regenerację mięśni. Na etapie wyboru najlepszej odżywki białkowej warto przeanalizować skład każdej z nich i porównać chociażby deklarowaną zawartość węglowodanów oraz tłuszczów.

Zaufaj produktów ze sprawdzonym składem

Na zaufanie konsumentów zasługują przede wszystkim producenci odżywek dla sportowców, którzy dołączają do opisów swoich produktów badania laboratoryjne. W takich okolicznościach możemy mieć pewność, iż w odżywce białkowej znajduje się dokładnie to, co deklaruje producent. Do tego grona można zaliczyć między innymi OstroVit – polskiego producenta suplementów diety i odżywek dla sportowców, którego ofertę można znaleźć pod adresem https://ostrovit.com.

Poprzedni artykułCo jest najlepszym źródłem kwasów omega-3?
Następny artykułDlaczego nie chudnę na diecie keto?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj