Co trzeba wiedzieć o cellulicie?

Cellulit to problem typowo kobiecy. Pojawić może się on w każdym wieku, a cierpieć na niego mogą również panie o szczupłej sylwetce. Niestety walka z nim jest trudna, a pozbycie się pomarańczowej skórki wymaga wiele wysiłku. Cellulit to przypadłość o wieloczynnikowym podłożu. Może on przybierać różne formy i stopnie. Co trzeba wiedzieć o cellulicie? Jak z nim walczyć?

Wróg nr 1 kobiecej sylwetki – cellulit

Dane statystyczne pokazują, że cellulit to problem pojawiający się u ok. 85% kobiet. Najczęściej występuje on po okresie dojrzewania, ale pomarańczowa skórka może zaatakować również nastolatki, a nawet dzieci. Cellulit jest problemem typowo kobiecym, praktycznie wcale nie występuje u mężczyzn, a wynika to z odmiennej budowy skóry. Pomarańczowa skórka nie jest uznawana za chorobę czy stan patologiczny, jednak ciągle pozostaje problemem natury estetycznej. Nic więc dziwnego, że kobiety chcą się go pozbyć. Sposobów na wyeliminowanie pomarańczowej skórki nie brakuje. Internet pełny jest poradników w tym temacie, a apteki cudownych specyfików i tabletek na cellulit.

Czym jest cellulit?

Cellulit to tłuszcz zgromadzony w tkance tłuszczowej, który przebija się przez włókna kolagenowe i tworzy nierówności na skórze. Skóra z cellulitem jest nierówna, pofałdowana, pełno pod nią nieregularnych zgrubień, które wyglądem przypominają skórkę pomarańczy. Przyczyny cellulitu są bardzo różne. Jako podłoże przypadłości wymienia się zarówno czynniki zapalne, jak i środowiskowe, genetyczne oraz hormonalne. Nie mniej jednak jako główną przyczynę powstawania pomarańczowej skórki skazuje się estradiol, który pobudza tkankę łączną w skórze i macierz tuszową w dolnej części ciała, która zmniejsza napięcie naczyniowe i przepływ krwi przez naczynia. Na cellulit najczęściej cierpią więc kobiety po ciąży i stosujące antykoncepcję hormonalną – u nich stężenie estrogenu jest bardzo wysokie. Na pojawianie się pomarańczowej skórki wpływ ma też genetyka. Predyspozycje genetyczne wpływają na przewagę estrogenową i są odpowiedzialne za strukturę skóry. Kolejny ważny czynnik do styl życia. Gładkiej skórze nie sprzyja siedzący tryb życia, niezdrowa dieta, brak aktywności fizycznej, stres.

Skuteczny sposób na cellulit

Obecnie najskuteczniejszym sposobem na zlikwidowanie cellulitu są zabiegi medycyny estetycznej. W wykonywane są one m.in. w klinice Miracki w Warszawie – można się z nimi zapoznać na https://klinikamiracki.pl/. Jednym z tych najczęściej wybieranych przez panie jest zabieg ALIDYA. Terapia przywraca skórze jędrność, gładkość i właściwy wygląd. Sprawdza się ona w leczeniu cellulitu w różnych fazach i stadiach rozwoju, może być też stosowana profilaktycznie u pań, u których jeszcze nie wystąpiła pomarańczowa skórka. Dużym plusem zabiegu są długotrwałe efekty – utrzymują się one nawet do kilkunastu miesięcy. Kurację można zastosować do redukcji cellulitu na udach, pośladkach, ramionach i brzuchu. Sam zabieg nie jest bolesny, ale u osób szczególnie wrażliwych stosuje się znieczulenie miejscowe. ALIDYA wykonywana jest tradycyjną metodą mezoterapi, czyli poprzez wstrzyknięcie preparatu pod skórę. Dla osiągnięcia wymiernych rezultatów kuracje powtarzana jest przez 7-12 tygodni – co 7 dni podawana jest kolejna dawka preparatu.

Zabiegi na cellulit – czy są bezpieczne?

Zabiegi na cellulit w warszawskiej klinice Miracki nie niosą za sobą niebezpieczeństwa. Zarówno kuracja ALIDYA, jak i np. drenaż limfatyczny Lymphastim są procedurami mało inwazyjnymi. Nie wymagają one specjalnych przygotowań – wystarczy tylko wykluczyć przeciwwskazania, do których zalicza się:

  • ciąża lub wczesny okres karmienia piersią.
  • Zbyt młody wiek.
  • Chroniczne lub ostre choroby skóry zlokalizowane w miejscu, które należałoby poddać zabiegowi lub w bezpośrednim jego sąsiedztwie.
  • Ciężkie alergie lub choroby narządowe, reakcje anafilaktyczne lub schorzenie autoimmunologiczne.

Zabiegi medycyny estetycznej na cellulit nie wymagają też od pacjentek rekonwalescencji. Od razu po wyjściu z gabinetu można wrócić do swoich codziennych aktywności.

Poprzedni artykułCzy aktywność fizyczna ma wpływ na spadek wagi?
Następny artykułOkularki do pływania – podstawowe wyposażenie na basen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj