Okularki do pływania – podstawowe wyposażenie na basen

Człowiek nie jest istotą wodną – widać to już na pierwszy rzut oka. Nie posiadamy płetw, łusek, skrzeli, ani nawet jakiegokolwiek naturalnego zabezpieczenia oczu, które wykorzystywałoby się pod wodą. Nie powinno się jednak rezygnować z akwenów i pływalni, gdyż jest to świetny sport, a także doskonały sposób na rekreację, który przyczynia się zarówno do poprawy zdrowia, jak i kondycji oraz rozładowania stresu, co w dzisiejszych czasach ceni się w sposób szczególny.

Aby nieco bardziej przystosować się do wodnych warunków, stosujemy zatem specjalne wyposażenie, które pozwala nieco lepiej odnaleźć się na pływalni. Podstawą jest tutaj rzecz jasna strój kąpielowy, zazwyczaj w formie prostych kąpielówek, lub, w przypadku Pań, dwu- oraz jednoczęściowych kostiumów. Dodatkowe akcesoria na basen to między innymi czepki, płetwy oraz oczywiście okularki do pływania, na których się dzisiaj skupimy.

Dlaczego okularki do pływania bywają niezbędne?

Jak już wcześniej wspomniano, ludzkie oczy nieszczególnie są przystosowane do warunków podwodnych. O ile, pływając w czystej wodzie, nie jest to tak odczuwalne, to silnie zasolony akwen lub woda chlorowana, czyli taka, na jaką można napotkać się w większości publicznych basenów, nie tylko podrażnia oczy, ale przy przedłużonym kontakcie możne odbić się na zdrowiu pływaka. Każda osoba, która lubi pływać pod wodą, skakać i nurkować, powinna pomyśleć o zakupie sprzętu, który umożliwi wykonywanie tych aktywności w sposób znacznie bardziej komfortowy. Chodzi tutaj oczywiście o okularki do pływania, czyli akcesorium, które bez wątpienia należy do kluczowych elementów pływackiego wyposażenia. Funkcjonalność takich okularków jest dość oczywista. Nie tylko zabezpieczają one spojówki przed wodą, ale także pozwalają na lepsze i wyraźniejsze widzenie pod jej powierzchnią.

Jakie okularki do pływania wybrać?

Wybór okularków jest dość szeroki, głównie z uwagi na ich popularność. Niestety, wiele z powszechnie dostępnych modeli po prostu nie spisuje się najlepiej, głównie z uwagi na ich wątpliwą jakość. Aby zakupić takie okularki do pływania, które sprostają naszym oczekiwaniom, zaleca się sięgnąć po produkt z górnej półki np. https://www.asport.pl/k/151/okulary-do-plywania-dla-dzieci/. Raz zakupione, z pewnością będą one doskonale służyć przez długie lata. Kupując ten element wyposażenia, warto położyć szczególny nacisk na także na zakres jego regulacji. Źle dopasowane okularki mogą doprowadzić do odcisków i bólów głowy, dlatego lepiej spędzić więcej czasu przy zakupach, lecz odszukać takie, w których czuje się całkowicie komfortowo.

Poprzedni artykułCo trzeba wiedzieć o cellulicie?
Następny artykułAktywność fizyczna – wpływa nie tylko na sylwetkę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj